Princ Edward u I. gimnaziji

22.05.2019 | Arhiva

Princ Edward, najmlađi sin britanske kraljice Elizabete II., posjetio je I.gimnaziju, Split u petak 17.svibnja 2019. tijekom svog dvodnevnog službenog posjeta Splitu.

Ako se pitate zašto je tijekom tako kratkog boravka posjetio baš našu školu, odgovor je jasan – jedina smo škola u regiji, a možda i šire, koja već preko 25 godina blisko, kontinuirano i uspješno surađuje s nekom britanskom srednjom školom. Radi se o Astor Collegeu iz Splitu prijateljskog grada Dovera, a suradnja se trenutno najviše odnosi na zajedničke učeničke izložbe fotografija te zajedničke izvedbe svjetski poznatih mjuzikla.

Posjet je trajao otprilike sat vremena, domaćini u ime I. gimnazije bili su mu ravnatelj Marijan Puljiz i prof. Olga Granić koji su princa upoznali s radom škole, ali i sa svim prethodnim projektima s našim doverskim partnerima. Potom se družio s učenicima i profesorima na satovima Engleskoga jezika i Fizike te razgledao dio najnovije zajedničke izložbe fotografija NEW HORIZONS.

Također je u školskoj knjižnici s pažnjom i veseljem poslušao neke od songova iz mjuzikla OUR HOUSE, najnovijega zajedničkoga glazbenoga projekta I.gimnazije i Astor Collegea iz Dovera. Ovom prigodom naši su talentirani učenici izveli pjesme Rise and Fall, Tomorrow’s Just Another Day i Our House iz ovog popularnog mjuzikla grupe Madness, a kao nagovještaj nastavka suradnje s Astor Collegeom naši Lea Talia Meić i Vlaho Botica izveli su i pjesmu City of Stars iz mjuzikla La La Land.

Sudeći po pljesku i osmijehu na licu, a kasnije i pitanjima koja je učenicima postavljao, princ Edward bio je oduševljen kvalitetom izvedbe naših mladih pjevača i glazbenika. Tijekom razgovora koji je vodio s našim talentiranim izvođačima i njihovim profesorima, izgleda da ga se, uz glazbeno umijeće, posebno dojmio i briljantan engleski naših učenika te njihov siguran nastup bez imalo treme!

Nakon što se potpisao u spomenicu škole (trajni dokument u kojemu škola vodi zapise o redoslijedu važnih događaja u povijesti škole), princ Edward nastavio je sa službenim  programom svojega putovanja. Nadamo se da je posjetom I. gimnaziji bio zadovoljan barem isto onoliko koliko smo mi bili!

Your Royal Highness, we sincerely thank You for Your time and genuine interest in our work.