FESTIVAL ZNANOSTI 2019. U I. GIMNAZIJI SPLIT

17.04.2019 | Arhiva

U okviru ovogodišnjeg Festivala znanosti u našoj školi održali smo dva predavanja te smo sudjelovali na smotri istraživačkih radova i pokusa Budi i ti znanstvenik.

Profesorica Tine Franić te učenici Nensi Franić, Jure Martinić i Marko Matković pripremili su predavanje Boje Park šume Marjan. Kroz predavanje i prekrasne fotografije upoznali smo se s bojama vegetacije i kategorijama zaštite Marjana. Profesorica Damira Čupić te učenici Luka Doko, Hana Jukić i Suzana Lasić pripremili su predavanje Paleta života. Kroz zanimljive pokuse i primjere iz života naučili smo što su boje, kako nastaju te koja je njihova uloga u našem životu i svijetu koji nas okružuje .

Pod mentorstvom profesorice Čupić učenice Neda Duvnjak, Petra Ljubičić, Ivana Mladinić i Maja Ugrina pripremile su i izvele niz pokusa za posjetitelje smotre Budi i ti znanstvenik koja se održava na FESB-u tijekom Festivala.

Ovom prilikom se zahvaljujemo učenicima koji su pripremili predavanja i sudjelovali u aktivnostima.