U okviru projekta ICT županija, Splitsko-dalmatinska županija već petu godinu za redom za učenike viših razreda osnovnih i svih razreda srednjih škola, organizira besplatnu školu primijenjenog programiranja EDIT CodeSchool za koju se planira upis oko 600 djece u preko 20 osnovnih škola i srednjih škola na području 9 gradova i naselja – Splita, Kaštela, Omiša, Trogira, Imotskog, Sinja,  Supetr, Šestanovca i Grohota. Prijave za ovogodišnji EDIT CodeSchool kreću od 6. rujna do 24. rujna, a svi polaznici dobiti će priliku za osvajanje prigodnih nagrada na kraju same edukacije. Partneri projekta su III.Gimnazija, PMF i FESB Split , te istaknute IT tvtke  Codeanywhere, Rimac, Nais, Ericsson, Atos, Extension Engine, Locastic, Netmedia, Typeqast, GetByBus,SeekandHit, LilCodeLab i Infobip kao najveća hrvatska IT tvrtka.

Uz moto “Znanje dostupno svima“, učenici će imati priliku svladati primijenjeno programiranje (HTML, CSS, JavaScript) kroz pet modula edukacije te samostalno izraditi moderne web stranice ili web aplikacije koristeći moderne frameworke i razvojna okruženja u Naprednom JS tečaju. Nastava će se odvijati online ili uživo ovisno o trenutnoj epidemiološkoj situaciji i održavanju nastave u školama, u malim grupama od maksimalno 15 učenika, subotom ili u dogovoru s nastavnikom informatike, a učit će se iz posebno kreiranih e-materijala.

Prijave za EDIT Code School počinju 06.09.2021. i traju do 24.09.2021.
Više informacija o prijavama na www.ictzupanija.hr/edit.