Splitsko-dalmatinska županija i ove godine, uz moto “Znanje dostupno svima”, šestu godinu za redom u sklopu projekta ICT županija organizira EDIT CodeSchool 2022/2023, besplatnu školu primijenjenog programiranja za učenike viših razreda osnovnih i svih razreda srednjih škola s područja Splitsko-dalmatinske županije koji će kroz šest različitih tečajeva svladati osnove programiranja, izrade web stranica i pametnih aplikacija.

EDIT CodeSchool sustavno radi na digitalnoj pismenosti učenika od učenja osnova do naprednog programiranja. Škola je besplatna, a djeca se kroz zanimljiva predavanja, praktične zadatke i izradu završnog rada na zabavan način upoznaju s najnovijim tehnologijama. U središtu pozornosti za osnovce  je umjetna inteligencija i razvoj inteligentnih web aplikacija (RIWA) dok će učenici srednjih škola postepeno usvajati naprednije sadržaje. Svi polaznici će imati priliku praktično primijeniti sva stečena znanja i vještine iz područja računalnog programiranja. Samostalno će izraditi web stranicu ili društveno korisnu pametnu aplikaciju koristeći osnove umjetne inteligencije, neuronskih mreža i računalnog vida. Sve to u budućnosti ih može vrhunski pripremiti za daljnji razvoj na studijima računarstva i odvesti do zaposlenja u IT industriji kao jednoj od najperspektivnijih i najprosperitetnijih gospodarskih grana u svijetu.

Prijave za EDIT Code School počinju 5. 09. 2022. i traju do 23. 09. 2022. godine.
Više informacija o prijavama na www.ictzupanija.hr/edit.