Ove školske godine sedamnaest učenika I. gimnazije sudjelovalo je na državnim natjecanjima.

Posebno smo ponosni na našu učenicu 4. d razreda Anu Guček koja je osvojila 1. mjesto na natjecanju iz Španjolskoga jezika pod mentorstvom profesorice Linde Palamete i učenika 2. f razreda Marina Pavazzu koji je na izložbi učenika srednjih škola iz vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2021. (2A i 2B kategorija) osvojio 2. mjesto pod mentorstvom profesorice Josipe Vujčić. Marinov se rad može pogledati na sljedećoj poveznici: https://vimeo.com/522566372.

Učenik 4. d razreda Domagoj Silobrčić pod mentorstvom profesorice Sande Cambj sudjelovao je na državnoj smotri Lidrano, a na državnom natjecanju u debati pod mentorstvom profesorice Dijane Ledić Begonja sudjelovale su učenice 3. c razreda Nora Leona Kramarić, Marija Hrstić i Petra Bakota te učenice 4. c razreda Nika Kondić, Corina Grbeša i Petra Babić.

Učenica 4. d razreda Katarina Batovanja bila je 5. na državnom natjecanju iz Španjolskoga jezika, a učenica Ivana Mladinić također je zauzela 5. mjesto na državnom natjecanju iz Talijanskoga jezika pod mentorstvom profesorice Linde Palamete.

Učenik 2. razreda Tino Tomaš osvojio je 8. mjesto na natjecanju iz Povijesti pod mentorstvom profesorice Ines Božić Grubić, a učenik 2. a razreda Vanja Senjanin zauzeo je 12. mjesto na natjecanju iz Geografije pod mentorstvom profesora Davora Stipana i 18. mjesto na natjecanju iz Povijesti pod mentorstvom profesora Jurice Dukana.

Učenik 1. a razreda Artur Grifullin osvojio je 12. mjesto na državnom natjecanju iz Matematike pod mentorstvom profesorice Marine Kukoč, a učenica 2. b razreda Pina Jurišić osvojila je 13. mjesto na natjecanju iz Engleskoga jezika pod mentorstvom profesorice Koraljke Pejić.

Učenica 4. c razreda Mia Mršić osvojila je 17. mjesto na državnom natjecanju iz Hrvatskoga jezika pod mentorstvom profesora Ivice Šušića.

Čestitamo učenicima i njihovim mentorima i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu!