Od 16. do 19. ožujka u Splitu održao se jubilarni X. seminar za školsku mladež  Salonae longae – od antičke Salone do humanističkog Splita u organizaciji I. gimnazije Split i Instituta Latina & Graeca iz Zagreba. Seminar je svečano otvoren u Etnografskom muzeju govorom ravnateljice I. gimnazije Split prof. Dobrile Gotovac Stipaničev. Na seminaru su bili učenici Privatne klasične gimnazije, Nadbiskupske klasične gimnazije i Klasične gimnazije iz Zagreba, Prve gimnazije Maribor te I. gimnazije Split. Program je i ove godine bio bogat pa su učenici mogli sudjelovati na lektoratima dr. sc. Brune Kuntić-Makvić, prof. Inge Belamarić, dr. sc. Nevena Jovanovića i prof. Josipe Bašić te na predavanjima dr. sc. Tonije Andrić i dr. sc. Ankice Bralić Petković. Uz lektorate i predavanja, učenici su imali i mnoge obilaske pa su uz stručno vodstvo dr. sc. Joška Belamarića obišli Dioklecijanovu palaču, kroz lapidarij Arheološkog muzeja provela ih je dr. sc. Inga Vilogorac Brčić s kojom su učenici obradili i jedan natpis, a čari antičke Salone pokazala im je Ivana Banovac, magistrica arheologije. Seminar je zatvoren priredbom i podjelom diploma i prigodnih poklona na zadovoljstvo kako učenika tako i njihovih profesora, predavača i organizatora.