I ove su godine učenici Prve gimnazije pod vodstvom prof. Anite Vuletin i uz podršku ravnateljice Dobrile Gotovac Stipaničev organizirali humanitarnu akciju i prikupili sredstva za pomoć štićenicima Dječjeg doma. Uz nezaobilazne slatkiše, naše smo male prijatelje iznenadili i novim modelom pisača, inhalatorom za bebe te nizom  higijenskih potrepština i prigodnih poklona za djevojčice i dječake. Zbog već svima poznatih epidemioloških mjera  i ograničenoga broja posjetitelja, u posjet nisu mogli ići  svi zainteresirani učenici i nastavnici. Kao naši ambasadori ugodne trenutke u razgovoru s djecom, uz ravnateljicu i profesorice Vuletin i Volarević,  proveli su: Petra Bužančić,  Klara Vidjak, Mirjam  Elek, Nina Vukušić, Nensi Žuljević, Lara Mimica i Tomislav Cvitan. Naravno, dogovorili smo i novi posjet i druženje  već na proljeće.