Naša I. gimnazija i Astor Secondary School iz Dovera ove godine obilježavaju 29 godina suradnje. Prijateljstvo i suradnja naših škola započela je početkom Domovinskog rata kada su delegacije iz Dovera dolazile s poklonima i pomoći, a među njima bio je i Chris Russell koji je došao i na otvorenje ovogodišnje izložbe kao naš dugogodišnji gost.

Ravnateljica škole prof. Dobrila Gotovac-Stipaničev na otvorenju istaknula je da će se suradnja dviju škola nastaviti kroz nove projekte.

Virtualno  je izloženo više od sto radova učenika I. gimnazije Split, a u GALUM-u radovi maturantica Eme Miličić, Josipe Boban, Leone Nore Kramarić i Kristine Ćuk.

Kustosice izložbe su profesorice Josipa Vujčić i Kirsty Elliott.

Izložbu je službeno i tradicionalno ususret blagdanu sv. Duje otvorio pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije Tomislav Đonlić, a u programu su nastupili muška klapa Filip Dević i učenici I. gimnazije Split (Pavica Žamić, Karlo Žamić, Marija Grubić i Roko Burmaz).

Izložbu možete pogledati do 15.5.2022. u Galeriji umjetnina!