18. studenog je dan tuge i ponosa. Dan kada je u neprijateljske ruke pao svjetionik hrvatske slobode. Vukovar je bio i ostat će vječan, poseban, nezamjenjiv. Bio je i ostat će stijeg hrabrosti, žrtve i beskrajne ljubavi za Domovinu.

Sada, 32 godine poslije, kao i svake godine, prisjećamo se svih stradalih, nestalih i prognanih. Prisjećamo se u tišini srca i s dubokom zahvalnošću svih onih koji su položili svoj život na vukovarskim stratištima. Nikada vas nećemo zaboraviti, a vaš plamen će uvijek tinjati kroz pozornice povijesti i budućnosti.

I naša škola je ovogodišnji Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje primjereno obilježila. Tako je 80-ak naših učenika u pratnji ravnateljice, profesorice Dobrile Gotovac Stipaničev i profesora Ivana Ćurlina, posjetila glazbeno-scenski spektakl na splitskim Gripama pod nazivom “Plamen Vukovarskog svjetla u Splitu”, dok je 50-ak učenika u večernjim satima sa svojim profesorima Davorom Stipanom ,Vesnom Brkljačić-Sršen i Josipom Bašić zapalilo svijeće u Vukovarskoj ulici.

I dogodine ćemo. Uvijek ćemo. Za vas kojima nek je vječna slava i hvala!