Dizajnerska početnica je program kreativnih radionica za djecu i mlade pod vodstvom profesionalnih dizajnerica i dizajnera iz različitih područja djelovanja. Kroz teme koje dizajneri-mentori odabiru u suradnji s voditeljem programa, polaznici i polaznice se na način prikladan svom uzrastu upoznaju s osnovama dizajna, ne samo kao vizualne djelatnosti, već i kao alata za kreativno, konceptualno i kritičko promišljanje svakodnevice. Dizajnersku početnicu organizira Umjetnička akademija u suradnji s Hrvatskim dizajnerskim društvom i uz financijsku potporu Ministarstva kulture i Grada Splita.

Dizajn letteringa za filmski plakat je dizajnerska početnica koja se održala u subotu, 11. lipnja 2022. godine na lokaciji Umjetničke akademije. Radionicu je vodio Matija Sandrić.

Sudjelovalo je jedanaest učenika naše škole: Jere Petric, Dora Muše, Kristian Martinis, Mikula Nižetić, Sabrina Chang, Patrik Kečkemet Marušić, Lara Srhoj, Kristina Ćuk, Lina Blagaić, Eva Đogaš i Luka Juras.

Učenici su sami odabrali filmski naslov prema kojem su tehnikom kolažiranja izradili/dizajnirali svoj lettering