Ove se godine u zagrebačkome kinu Tuškanac održala jubilarna 10. Smotra hrvatskog školskog filma koja je trajala od 20. do 22. listopada 2022. godine. Na Smotru je pristiglo devedesetak prijava, a Povjerenstvo je odabralo 42 filma učenika osnovnih (30) i srednjih škola (12) koji su prikazani u pet projekcija.

Film učenika I. gimnazije, Split „Miljenko i Dobrila“ nastao pod mentorstvom profesorice Hrvatskoga jezika Suzane Čajić pozvan je na Smotru, a u pratnji profesorice bila je i redateljica filma, maturantica Ana Šimundić. U ugodnoj atmosferi proteklo je gledanje filmova prvi i drugi dan Smotre, a treći dan organiziran je okrugli stol na kojem su bili prisutni članovi Povjerenstva i učenici i mentori.

Ovo je druga godina da naša škola sudjeluje na Smotri hrvatskoga školskoga filma i ponosni smo na to, nadamo se da će to postati još jedna tradicija. Mladim filmašima I. gimnazije želimo puno uspjeha u daljnjem radu.

Film „Miljenko i Dobrila“ možete pogledati na sljedećoj poveznici: https://youtu.be/AoWi1ekKQpg.