U subotu, 13. svibnja 2023. godine na Trgu Gaje Bulata (Kazališni trg) predstavile su se srednje škole Splitsko-dalmatinske županije, a u bogatome programu sudjelovala je i naša škola. Program je trajao od 9 do 14 sati, a naša je škola svoje predstavljanje započela u 9:45 obraćanjem ravnateljice Dobrile Gotovac Stipaničev prisutnim učenicima i roditeljima. Nakon toga uslijedili su pozdravni govori učenica naše škole (Paule Ivančić, Antee Španić, Andree Rubić, Klare Sikirice i Jane Sirić Podrug) na jezicima koji se uče u jezičnoj gimnaziji – engleskom, talijanskom, francuskom, španjolskom i njemačkom. Zatim su učenice trećega razreda klasičnoga smjera Maša Boban i Lucija Perišić izvele dijelove Homerove Odiseje i Ciceronova govora protiv Katiline na grčkome i latinskome jeziku. Predstavljanje škole završeno je izvedbom pjevanih dijelova iz Shakespeareove komedije Kroćenje goropadnice (Roko Burmaz i Mariza Petrić) koja će premijerno biti izvedena u splitskome GKM-u 29. svibnja 2023. godine. Štand Prve gimnazije posjetili su mnogi učenici i roditelji, podijeljeno je preko dvjesto brošura i straničnika, a naši su učenici strpljivo i detaljno odgovarali na pitanja roditelja i budućih srednjoškolaca. Manifestacija je protekla u ugodnome ozračju, veselimo se dolasku budućih jezičara i klasičara.