Udruga MoSt nevladina je organizacija, osnovana 1995. godine, koja volonterskim radom pruža pomoć potrebitima i podiže kvalitetu života djece, mladih, građana koji žive u siromaštvu i beskućnika/ca .

I ove je godine na splitskoj Rivi organizirana humanitarna akcija pod nazivom „A di si ti?!” za sve one kojima je pomoć najpotrebnija. Cilj je ove akcije bio osvijestiti javnost na problem beskućništva, promoviranje volonterskoga rada i solidarnosti te prikupljanje novčane pomoći za sve korisnike i korisnice programa „Skrb i briga za beskućnike/ce” koji je organizirala udruga MoSt. U akciji je sudjelovalo više od 80 različitih organizacija sa stotinama volontera, a na postavljenih sedamdesetak štandova nudio se šarolik izbor novih i rabljenih predmeta. Bilo je tu i predmeta iz kućne radinosti, božićnih ukrasa, hrane i raznovrsnih usluga.

I štand Prve gimnazije pronašao je svoje mjesto pod suncem. Naša se škola već više od deset godina uključuje u organizirane, humanitarne projekte za pomoć beskućnicima. Ove su godine učenici 2. E razreda sa svojom razrednicom Koraljkom Pejić predstavljali školu uključivši se u akciju i cijelo su jutro marljivo radili kako bi prikupili što više sredstava za štićenike udruge MoSt.

U humanitarnoj je akciji prikupljeno više od 144 000 kuna, a nama je drago da smo bili dio ovoga plemenitog događaja koji je pokazao da ljudskost i dobrota nisu zaboravljene antropološke kategorije.