Od 4. do 6. svibnja 2022. u Splitu se održalo državno Natjecanje iz latinskoga i grčkoga jezika, čiji je domaćin bila Prva gimnazija Split. U kategorijama iz latinskoga jezika natjecalo se 57 učenika, a iz grčkoga jezika 27.

Natjecanje je svečano otvoreno 5. svibnja u lapidariju Arheološkoga muzeja u Splitu, gdje je tijekom popodneva održano i svečano zatvaranje i proglašenje rezultata. Sudionicima su se, među ostalima, obratili ravnateljica škole, prof. Dobrila Gotovac Stipaničev, ravnatelj Arheološkoga muzeja u Splitu, dr. sc. Ante Jurčević i predsjednica Državnog povjerenstva za natjecanje iz klasičnih jezika prof. Zdravka Martinić – Jerčić. U sklopu otvaranja bivši učenik Prve gimnazije Domagoj Silobrčić i maturantica Ana Rebić izveli su samostalne dramske nastupe na oduševljenje publike, a održala se i minuta šutnje u čast pokojnoga profesora klasičnih jezika Ante Podruga. Natjecanje je otvorio predstavnik Grada Splita Slavko Žaja.