Splitsko-dalmatinska županija donijela je i ove godine odluku o nagrađivanju svojih najboljih učenika – prvoplasiranih, drugoplasiranih i trećeplasiranih na državnim natjecanjima – i njihovih mentora. Svečana dodjela koja je organizirana u svrhu promicanja znanja, kvalitete i izvrsnosti održana je u srijedu, 5. srpnja 2023., u dvorani Medicinskog fakulteta u Splitu (MEFST). Župan je zajedno sa svojim suradnicima upriličio primanje za nagrađene učenike, mentore i ravnatelje škola. Kako bi uveličali ovaj svečani događaj, pozvani su i roditelji ili skrbnici te ostali članovi obitelji nagrađenih.

Priznanje je dobila i učenica I. gimnazije Split  Antonia Dropulić  za osvojeno 2. mjesto na državnom Natjecanju iz španjolskog jezika i  njena mentorica Linda Palameta.

Čestitamo našoj učenici i njenoj mentorici!