Simulirana sjednica Sabora zbog epidemiološke situacije ove godine je održana videokonferencijskim putem. Iz dvorane Stjepana Radića u Hrvatskom saboru, 8. simuliranu saborsku sjednicu učenika srednjih škola otvorio je predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković. Na sjednici je sudjelovao 151 učenik-zastupnik i 1 učenik-tajnik sjednice iz škola diljem Hrvatske. Na dnevnom redu sjednice bio je Prijedlog zakona o zaštiti životinja, s Konačnim prijedlogom zakona, prvim i drugim čitanjem.

Svoje izlaganje je iznijelo 56 učenika. Pod mentorstvom prof. Dijane Ledić Begonja, našu školu predstavljali su: Aurora Vitaljić(4.b), Marijan Jurić-Kaćunić (4.b) i Iva Ratković (4.c). Koliko su naši učenici zainteresirani za donošenje zakona, sudjelovanje u pojedinačnoj raspravi, replikama i sl. mogli smo vidjeti i u direktnom prijenosu.