Dana 8.12.2021. učenici naše škole pod vodstvom profesorice Vesne Brkljačić Sršen i ove su godine dali svoj doprinos akciji udruge “Zasadi stablo,  ne budi panj“. Naime, riječ je  o prvoj i vodećoj udruzi za organiziranje kampanji sadnje stabala u Republici Hrvatskoj koja djeluje već tri godine.  U kampanjama mogu sudjelovati svi građani spremni na volontiranje, što uključuje ne samo sadnju, već i prijevoz ili edukaciju. Od prve aktivnosti udruge do danas zasađeno je više od 150 000 stabala i ostalog sadnog materijala. Zahvaljujući gđi Lari Javorčić,  koordinatorici udruge “Zasadi stablo, ne budi panj“   te žrnovačkoj udruzi Žrvanj koja je donirala odabrane biljke, i naši su prvaši dali svoj doprinos promicanju ekoloških vrijednosti  u lokalnim zajednicama. 

Vrtlari-volonteri ove su godine bili: Valentina Tudor, Enia Raos, Ante Kojundžić, ( svi iz 1.c);  Josipa Vučemilo, Marta Čović, Lana Malenica i  Lena Radelja (1.d);   Lucija Poša, Lucija Prdić, Lucija Pavelić i Katarina Kuščević (iz 1.e);   Maša Skelin, Nikolina Bobeta, i Ante Dominik Brko (iz 1.d) 

 Podijelili  smo su  se u nekoliko grupa te smo u školskom dvorištu posadili: maslinu, smokvu, krušku, šipak, nešpulu, dvije lemprike, šest sadnica smilja i dvije sadnice ružmarina. Sve smo posadili po uputama gđe Lare Javorčić i  prof. Brkljačić Sršen, a od pomoći nam je bio i naš domar Vedran Tukić. Nakon uspješno provedene akcije, pokupili smo sve smeće te pomeli lišće u dvorištu škole.

Nikolina Bobeta 1. f