Prošle subote( 23.10.2021.) održala  se dvadeset deveta Boranka, pokret pošumljavanje opožarenih dijelova Dalmacije. Maturanti i učenici 3.c i 3.d pod voditeljstvom prof. zemljopisa Tine Franić zaputili su se u jutarnjim satima na Mosor,na  lokaciju Donje Sitno.  Padine Mosora  i okolna brda ostala su gola nakon što je u požaru 2017. godine izgorijelo više od 4 500 hektara borove šume. Upravo zbog takvih katasrofalnih požara pokrenuta je akcija Boranka. U Boranki su sudjelovale mnoge splitske srednje škole, izviđači, Crveni Križ te brojne druge organizacije. Osim što pošumljavanjem vraćamo staništa nastradalim životinjama, vegetacija apsorpcijom  COi proizvodnjom kisika  pridonosi usporavanju globalnog zatopljenja. Zbog ovako vrijednog i značajnog projekta nije nam bilo teško ni vikendom ustati se prije podne. Uz veselu radnu atmosferu i uz pomoć puno vrijednih ruku čak je i škrti krš urodio plodom te je mnogo borova zasađeno.