Državno natjecanje iz engleskoga jezika već 30 godina okuplja najbolje učenike osnovnih i srednjih škola Lijepe Naše koji se u nekoliko kategorija nadmeću u poznavanju svih jezičnih vještina ovog globalnog jezika. Ući preko školske, a zatim i županijske razine među 0.1% odabranih za državnu razinu natjecanja nije nimalo jednostavno, a osvojiti prvo i drugo mjesto u završnici ovog natjecanja pravi je pothvat. Ove je godine na odlično organiziranom natjecanju u Dubrovniku (24. – 26. travnja) upravo to uspjelo mladim talentima iz I. gimnazije Split: učenici 2. razreda klasičnog odjeljenja Tončici Foscarini, koja je osvojila 1. mjesto među natjecateljima iz drugih razreda gimnazije, kao i maturantu jezične gimnazije Ivanu Barišiću, koji je osvojio 2. mjesto u kategoriji učenika četvrtih razreda gimnazije. Na njihove su sjajne uspjehe svi u I. gimnaziji Split jako ponosni, posebno Tončičina mentorica prof. Olga Granić, Ivanova mentorica prof. Sanja Utrobičić i ravnateljica prof. Dobrila Gotovac Stipaničev.