Noć geografije 2024. (Geonight)  u Splitu je održana na dvije lokacije:  u I. gimnaziji Split i u Hrvatskom hidrografskom institutu u Splitu. Profesorice Damira Čupić i Ivona Vladović su organizirale aktivnost pod nazivom Istražimo posljedice klimatskih promjena. Aktivnost je povezala geografiju i fiziku. Kroz četiri eksperimenta učenici su doznali kako globalno zatopljenje utječe na podizanje razine mora. Uz pomoć zanimljivih simulacija otkrili su kako se u posljednjih nekoliko desetljeća zagrijavala Zemlja i otapali ledenjaci te kakva su znanstvena predviđanja utjecaja globalnog zatopljenja. Maturantice I. gimnazije Split u pratnji profesorice Tine Franić su sudjelovale u zanimljivim prezentacijama predavača Hrvatskog hidrografskog instituta u Splitu. Učenice su sa zanimanjem pratile predavanja o načinima izrade geografskih karata (papirnatih i elektroničkih), objavi geografskih karata, umnožavanju i njihovom održavanju. Predavanje je uključilo i praćenje promjene podataka razine mora očitanjem mareografa koji je postavljen u moru u blizini Rive grada Splita. Aktivnosti pod nazivom Klimatske promjene u našem gradu su potvrdile potrebu promicanja geografskih znanja i vještina u 21.stoljeću.