Naša gimnazija i ove je godine, u predbožićno vrijeme, pokazala svoje veliko srce. Na poticaj voditelja, prof. Župe, volonteri vjeronaučne grupe „Djeca osmijeha“ pokrenuli su akciju pomoći obitelji Matijević, samohranoj majci petero malodobne djece iz Škabrnje čiji je otac, hrvatski branitelj, preminuo nakon teške bolesti.

U akciju su se uključili učenici i djelatnici I. gimnazije koji su svojim darovima i prilozima uljepšali božićne blagdane jednoj potrebitoj obitelji kojima je prikupljena pomoć par dana prije Božića i dopremljena.

Kao što su pokazale i mnoge druge volonterske i humanitarne akcije u školi, tako je i ova posvjedočila visoku svijest naših učenika i djelatnika o važnosti pomaganja najpotrebnijim članovima našeg društva.