Debatni klub

30.11.2016 | Arhiva

Ove školske godine, u našoj školi organizira se Debatni klub kao izvannastavna aktivnost koja okuplja učenike zainteresirane za društvene probleme.

Pod vodstvom prof. Dijane Ledić Begonja učenici se pripremaju za debate kao oblik strukturirane i argumentirane rasprave pri čemu se obrađuju različite teme iz društvenog života utemeljene na pitanjima morala i različitosti vrijedonosnih sustava.

Kao oblik intelektualnog natjecanja, debata se sastoji u debatiranju  afirmacijske i negacijske skupine, iznošenju zajedničkih stavova  kako bi se problem sagledao iz više kuteva, te kako bi se pronašli kvalitetni argumenti za osporavanje ili prihvaćanje teza. To pridonosi većoj toleranciji, razumijevanju problema i odbacivanju predrasuda kroz argumentirano mišljenje i retoričku sposobnost učenika.

Dijana Ledić Begonja, prof.