Kao izvannastavna aktivnost Debatni klub naše škole okuplja učenike zainteresirane za društvene probleme s kojima se upoznaju iznoseći svoje stavove kako bi se problem sagledao iz više kuteva, te kako bi se pronašli kvalitetni argumenti za osporavanje ili prihvaćanje teza. Posljedično, to pridonosi većoj toleranciji, razumijevanju problema i odbacivanju predrasuda kroz argumentirano mišljenje i retoričku sposobnost učenika.

Pod vodstvom prof. Dijane Ledić Begonja, učenici se pripremaju za debatu prema unaprijed utvrđenim pravilima kako bi stekli iskustva te sudjelovali na međužupanijskom ili državnom natjecanju.

Ove godine uveli smo prezentacijske debate u kojima su učenici debatirali na teze: „Ovaj dom smatra da influenceri donose više štete nego koristi“ i „ Ovaj dom smatra da se mediji ne bi trebali uplitati u život javnih osoba.“

Velikim angažmanom i motivacijom, veselimo se zajedničkim debatnim aktivnostima.

 

                                Dijana Ledić Begonja, prof.