Na Međužupanijskom natjecanju u Debati, koje se održalo 17. i 18. ožujka 2021. godine, u virtualnom okruženju preko aplikacije Zoom, pod mentorskom palicom prof. Dijane Ledić Begonja i Maje Roglić, našu školu predstavljala su tri tima: ABC, Braća i I. gimnazija1.

Debatanti su debatirali kroz šest kola o tome: Donosi li kapitalizam više mana ili prednosti u odnosu na ugrožene skupine, trebaju li svi raditi ono što vole, te treba li podučavati o sigurnom korištenju droga.

Naši učenici su ostvarili su izvrsne rezultate.

Ekipa Braća osvojila je 5. mjesto (Nora Leona Kramarić, Marija Hrstić i Petra Bakotin). Ekipa I. gimnazija1– 6. mjesto (Petra Bakota, Corina Grbeša i Nika Kondić), dok je ekipa ABC osvojila 10. mjesto (Barbara Bobeta, Anđela Frankić i Cvita Radić).

Među 10 najboljih govornika, našla se i naša učenica Nora Leona Kramarić, koja je osvojila 7. mjesto.

Poziv na Državno natjecanje dobile su dvije ekipe: BRAĆA i I.gimnazija1.

Dijana Ledić Begonja, prof.