Centar izvrsnosti naše županije objavio je natječaj za financiranje projekata u sklopu programa Baština i sretni smo što je među odabranima i projekt I. gimnazije – Split, je t’aime!

Projekt će provoditi učenici naše škole koji pohađaju nastavu francuskog jezika i članovi su školskog fotokluba.  Tema kojom ćemo se baviti je kultura našeg grada koju smo baštinili od Francuza za vrijeme francuske gradske uprave (1806. -1813.)

Aktivnosti smo zamislili u etapama koje će se odvijati u periodu od tri mjeseca: proučavanje izvora, prevođenje originalnih tekstova, terenska nastava i izložba fotografija popraćena kratkom publikacijom i posterom.

U suradnji s Francuskom alijansom Split i pod mentorstvom prof. Ljubičić i Vujčić, učenici će se informirati o kratkom (ali ne i nevažnom!) ulomku iz povijesti grada. Projekt je osmišljen kao work in progress – dokumentirat ćemo sve etape rada.

Nadamo se da će Split je t’aime! kao svojevrstan “rendez- vous” splitsko-francuske kulture koristiti lokalnoj zajednici u promociji Splita, a naše učenike dodatno potaknuti na učenje francuskog jezika i proučavanje kulturnog nasljeđa našeg grada.

Na poveznici možete vidjeti rezultate natječaja:

Baština

SVJETSKA PRIRODNA I KULTURNA BA¦TINA, znak