Učenici su Prve gimnazije tradicionalno posjetili Hrvatski sabor. Tijekom posjeta upoznali su se s povijesti Sabora i parlamentarnoga ustrojstva, razgledali su i obišli saborske prostorije te sobu za sastanke.

S galerije Velike vijećnice za posjetitelje učenici su pratili plenarnu sjednicu, a na kraju su sudjelovali u interaktivnom razgovoru sa saborskim zastupnicima s kojima su razgovarali o aktualnim društvenim i državnim problemima.

Na naš poziv odazvalo se osam saborskih zastupnika: Davor Dretar Drele (Domovinski pokret), Stipo Mlinarić (Domovinski pokret), Rade Šimičević (HDZ), Ivan Budalić (HDZ), Luka Brčić (HDZ), Davor Bernardić (Socijaldemokrati), Katica Glamuzina (Socijaldemokrati) i Marijana Puljak (Centar).

Pod vodstvom profesorice Dijane Ledić Begonja i profesorice Tine Božić za učenike je bilo organizirano razgledavanje kulturnih i povijesnih znamenitosti grada Zagreba uključujući i Grič koji se isticao čarobnim adventskim ugođajem.

Za naše učenike ovo je bilo vrlo zanimljivo, poučno i zabavno iskustvo.