Pilot-projekt “Vanjsko vrednovanje osnovnih škola i gimnazija”

20.02.2018 | Novosti

Pilot-projekt pokreće se u sklopu provedbe Strategije znanosti, obrazovanja i tehnologije te će doprinijeti uspostavi sustava osiguravanja kvalitete odgoja i obrazovanja u Republici Hrvatskoj (cilj 8.5)1.

Pilot-projekt provodi Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Osnovni ciljevi pilot-projekta su:
1. provjeriti primjerenost i provedivost predloženoga modela vanjskoga vrednovanja škola
2. izraditi program cjelovitoga nacionalnog pristupa vanjskomu vrednovanju škola na temelju prikupljenih informacija iz pilot-projekta.
Pilot-projekt provest će se tijekom školske godine 2017./2018. na slučajnome uzorku od 20 osnovnih škola i 10 gimnazija među kojima je i naša škola.

Školski tim za kvalitetu:

1. Jurica Barišin
  2. Tina Franić
  3. Dobrila Gotovac-Stipaničev
  4. Marga Mihaljević
  5. Koraljka Pejić
  6. Maristela Rubić, voditeljica
  7. Mate Šimundić

Zadatak školskog tima je, uz suradnju i pomoć kritičkih prijatelja, izraditi samoevaluacijski izvještaj i razvojni plan škole.

Tim za kvalitetu tijekom ovih aktivnosti treba prikupiti sve podatke kojima škola već raspolaže (školski uspjeh učenika, izostanci, podatci o izvannastavnim aktivnostima itd.), moguće podatke iz vanjskih izvora (primjerice, podatke o uspjehu učenika na državnoj maturi ili na nacionalnim testiranjima), te dodatne podatke (stavovi učenika o školi, procjene nastavnika, roditelja. itd.) kako bi se napravila sveobuhvatna analiza te otkrila područja u kojima je potrebno unaprijediti rad škole.