U okviru ovogodišnjeg Festivala znanosti u našoj školi održana su tri predavanja učenika i profesora.

Predavanjem Voda je život učenice Petra Bajić, Mia Milardović i Lina Blagaić zajedno s profesoricom Tinom Franić, ukazale su na važnost očuvanja rijeke Jadro i ostalih rijeka aglomeracije Splita. Učenici koji su sudjelovali na  predavanju aktivno su  rješavali  zadatke.

Predavanjem  Svaki broj  ima svoju priču  učenici Marko Ercegovac i Žana Vuletić  te profesorice Ivona Vladović i Damira Čupić pokazali su  kako brojevi utječu na naše živote i osjećaje.

Predavanjem  Život uz more te zanimljivim demonstracijskim pokusima učenici  Danijel Matejić i David Šarić  te profesorice Ivona Vladović i Damira Čupić  pokazali su kako  globalno zatopljenje utječe na razinu mora te  na živote ljudi  i ekosustava.

Ovom prilikom zahvaljujemo se učenicima koji su pripremili predavanja i sudjelovali u aktivnostima.