Učenici prvih, drugih i trećih razreda I. gimnazije u Splitu sudjelovali su u školskoj godini 2020./21. u zanimljivome projektu Digitalna lektira koji je za njih osmislila profesorica Hrvatskoga jezika Suzana Čajić. Cilj projekta bio je upoznavanje učenika s digitalnim alatima i razvijanje njihovih računalnih kompetencija.

Ovim projektom ostvareni su ishodi iz kurikula Hrvatskoga jezika:

• SŠ HJ B. 1. 4., SŠ HJ B. 2. 4. i SŠ HJ B. 3. 4. Učenik se stvaralački izražava prema vlastitome interesu potaknut tekstom.

Također su ostvareni i ishodi iz kurikula međupredmetne teme Uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije u osnovnoj i srednjoj školi:

• ikt A. 5. 1. Učenik analitički odlučuje o odabiru odgovarajuće digitalne tehnologije.
  • ikt A. 5. 2. Učenik se samostalno služi društvenim mrežama i računalnim oblacima za potrebe učenja i osobnoga razvoja.
  • ikt D. 5. 3.Učenik samostalno ili u suradnji s kolegama predočava, stvara i dijeli nove ideje i uratke s pomoću IKT-a.

Učenički su radovi složeni u kolekcije u alatu Wakelet. Neke od njih možete pogledati na sljedećim poveznicama:

Učenici su rado sudjelovali u projektu i otkrivali nove načine uporabe moderne tehnologije, stoga se nadamo da ćemo projekt provoditi i ubuduće.