U ponedjeljak, 20. studenoga obilježili smo Dan škole temom “Putovima Dioklecijana”. Svaki je razred trebao osmisliti svoju izvedbu zadane teme koju je Povjerenstvo, obilazeći razrede, vrjednovalo. Učenici su mogli birati između prikaza hrane, odjeće, ratovanja, glazbe i sl. u doba Dioklecijana. U Povjerenstvu su bile ravnateljica Dobrila Gotovac Stipančev, prof. Sanda Cambj, prof. Josipa Vujčić, prof. Sandra Baloević i pedagoginja Ines Grbešić.

Kriteriji su bodovanja bili sljedeći:

1. kreativnost pri odabiru i načinu elaboriranja teme
  2. kvaliteta izvedbe/izrade rada
  3. prezentacija/dekoracija štanda/plakata/učionice.

Iako odluka o proglašenju najboljih nije bila nimalo lagana, posebne pohvale i nagrade stručni je tim dodijelio četirima razredima:

1. mjesto 3. a – nagrada: odlazak na pizzu za razred i razrednicu
  2. mjesto 2. d – nagrada: ulaznice za kinoteku Zlatna vrata za razred i razrednicu
  3. mjesto 2. b i 2.f – nagrada: krafne u Mate za razred i razrednicu.

Izvedbama učenika u učionicama nazočio je i naš uvaženi gost, psiholog g. Boris Jokić koji je uveličao naš Dan svojim prisustvom. U znak zahvalnosti od srca smo mu poklonili uratke svojih učenika koje su za taj dan pripremili.

Prvi dio programa završio je i pub-kvizom u kojem su se svojim znanjem iskazali 2.b, 3.e, 3.f i 4.b razred osvojivši maksimalni broj bodova! Za nagradu osvojili su grupno opravdanje za usmenu provjeru iz predmeta po izboru.

Za kraj dana učenici i nastavnici odmjerili su snage na nogometnoj utakmici. Iako se naš nastavnički tim itekako dokazao svojim nogometnim vještinama, u zadnjim su minutama učenici uspjeli dati dva presudna gola i izboriti pobjedu rezultatom 6:4.

Svim učenicima i djelatnicima zahvaljujemo na angažmanu i doprinosu u proslavi Dana škole, a dobitnicima još jednom čestitamo na osvojenim nagradama! 😊

Priložene fotografije prikazuju kreativnost naših učenika i oživljavaju veselu atmosferu koja je zavladala školom.