Učenice I. gimnazije Split Martina Kaćunko (3. c), Kate Jurišić (2. c) i Enia Raos (1. c) sudjelovale su na županijskoj razini 13. sezone Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja Čitanjem do zvijezda koje se održava pod pokroviteljstvom Agencije za odgoj i obrazovanje.

Županijsko natjecanje održano je 2. ožujka s početkom u 10 sati. Učenice su trebale pročitati tri knjige (Stephen Chbosky, Charliejev svijet, John Green, Gradovi na papiru i Nicola Yoon, Sve, baš sve) te pogledati filmove snimljene prema navedenim knjigama. Naglasak je bio na razumijevanju pročitanih knjiga, usporedbi knjiga i filmova, kao i na proširivanju novostečenih znanja o događajima i osobama koje se spominju u knjigama.

Naše ljubiteljice čitanja uspjele su osvojiti prvo mjesto na županijskoj razini Natjecanja i plasirati se na nacionalnu završnicu Natjecanja koja će se održati u svibnju ove godine u Čakovcu.

Našim učenicama želimo puno uspjeha na državnoj razini Natjecanja, a čestitamo i mentoricama Gorani Matić, Svjetlani Volarević i Suzani Čajić.