Projekti u našoj školi

Sudjelujući u različitim projektima naša škola želi ponuditi učenicima da obogate svoje znanje i vještine bez obzira koji su program upisali.
Želiš li bolje istražiti STEM područje možeš upisati neki od fakultativnih predmeta koje smo osmislili kroz projekt “HEUREKA”.
Ako si umjetnička duša, svoj glumačko-glazbeni talent možeš pokazati sudjelujući u našem projektu u kojem u suradnji s Astor College for the Arts iz Dovera pripremamo i izvodimo poznate mjuzikle.
Projektom “Centar jezične izvrsnosti” kreirat ćemo individualizirane programe i radionice za prepoznavanje i potporu razvoju darovitih učenika u jezičnom području.

Više o ovome možete pročitati na našoj web stranici u dijelu Projekti.

Centar jezične izvrsnosti

Nakon uspješno realiziranog EU projekta „Heureka“, započeli smo novi projekt pod nazivom „Centar jezične izvrsnosti“ koji će također biti financiran sredstvima Europske unije. Projekt je vrijedan preko 600.000,00 kn, a provodit ćemo ga tijekom školske godine 2017./2018.
Nositelj projekta „Centar jezične izvrsnosti“ je I. gimnazija, a partneri su nam Splitsko-dalmatinska županija i Privatna jezična gimnazija Pitagora.

BLAGDANI SV. LUCE I SV. NIKOLA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom blagdana sv. Lucije i sv. Nikole, učenici i profesori naše škole, pod vodstvom prof. Sande Cambj i Jerka Župe, pripremili su prigodni program za djecu koja su na skrbi Dječjeg caritasa u Splitu te ih darivali mnoštvom igračaka i slastica. Njihov osmijeh bio je najljepša nagrada….

DJEČJI CARITAS

Povodom božićnih i novogodišnjih blagdana učenici I. gimnazije sudjelovali su u Caritasovoj akciji Za 1000 radosti. Tom prigodom su prikupljenim sredstvima kupili 40 paketa čokolina za djecu koja su na skrbi Dječjeg caritasa u Splitu.

Uspješno i uzbudljivo gostovanje Malog dućana strave u Doveru

Nakon četiri vrlo posjećene i uspješne izvedbe mjuzikla Mali dućan strave/Little Shop of Horrors u HNK Split koncem listopada, učenici sudionici mjuzikla i njihovi profesori otputovali su od 1. do 7. prosinca na gostovanje u Dover, gdje su u kazalištu White Cliffs održali dvije izvedbe ovog mjuzikla koji je zajednička produkcija 1.gimnazije, Split i prijateljske škole Astor College iz Dovera u Engleskoj.

Debatni klub

Ove školske godine, u našoj školi organizira se Debatni klub kao izvannastavna aktivnost koja okuplja učenike zainteresirane za društvene probleme. Pod vodstvom prof. Dijane Ledić Begonja učenici se pripremaju za debate kao oblik strukturirane i argumentirane rasprave pri čemu se obrađuju različite teme iz društvenog života utemeljene na pitanjima morala i različitosti vrijedonosnih sustava.

Međugradsko natjecanje u streljaštvu

Dana 9. studenog 2016. održano je međugradsko natjecanje iz streljaštva za srednje škole u dvorani Gripe. Naša gimnazija imala je predstavnike u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Projekt “Back to School”

4. studenog u Velikoj dvorani naše škole, zahvaljujući programu Europskog Parlamenta, projektom “Back to school” naša bivša učenica Ivana Damjanić-Brešan posjetila je 1. gimnaziju kako bi učenicima trećih i četvrtih razreda omogućila upoznavanje s konceptom Europe.