Putovanje Londonom u 6 dana

Kad se prisjetimo naše stručne ekskurzije u London ovog lipnja, na pamet nam padne toliko toga lijepoga i zanimljivoga da bismo danima mogli prepričavati. Budući da ovaj prostor nije prikladan za tako nešto, pokušat ćemo vam u nekoliko sličica (verbalnih i vizualnih) dočarati kako nam je bilo i što buduće generacije učenika drugih razreda naše (jezične) gimnazije mogu očekivati od ovog putovanja.

Učenje, druženje i zabava u Vilniusu

Print / PDF / E-mail Sudjelovanje na eTwinning seminarima pruža mogućnost druženja i učenja s nastavnicima iz raznih zemalja, a također i upoznavanje obrazovnog sustava, ali i kulturnih i povijesnih znamenitosti zemlje domaćina. Ove godine zainteresirala me tema...

Gosti iz Finske

Ove godine u posjet našoj školi po drugi puta su došli maturanti gimnazije iz Paimina (Finska).

NAJMLAĐA HRVATSKA OLIMPIJKA

Print / PDF / E-mail INTERVJU S ANOM ĐEREK Svi znamo da iza iznimnih rezultata stoji veliki talent, odricanje, disciplina i odgovornost. To su iznimne ljudske kvalitete koje imaju samo malobrojni. Počašćeni smo što se u našem prvogimnazijskom okruženju nalazi jedna...

Otvorena izložba fotografija!

U atriju Gradske uprave u srijedu, 04.05.2016. otvorena je izložba fotografija koju su učenici naše gimnazije tradicionalno priredili u suradnji s učenicima Astor Collegea iz prijateljskog britanskog grada Dovera.
Izložba je otvorena do 15. svibnja i sukladno naslovu PULS GRADA / THE CITY PULSE prikazuje sekvence gradskog života Splita i Dovera.

Naši učenici idu na Državna natjecanja

Print / PDF / E-mail Ivana Bućan, 2.r. – engleski jezik Veronika Jović, 3.r. – talijanski jezik Karla Mrčela, 3.r. – talijanski jezik Doris Karamatić, 2.r. – njemački jezik Luka Dujić, 2.r. – njemački jezik Antea Tokić, 2.r. –...

Hodočašće u Rim 2016.

Print / PDF / E-mail Tradicionalano hodočašće učenika prvih jezičnih razreda naše gimnazije i ove godine odvijalo se tijekom Velikog tjedna tj. uoči samoga Uskrsa. Tom prigodom ostvareni su posjeti i razgledi grada sv. Franje i sv. Klare – Assisi, centra...

Kroz kadar I. gimnazije

Print / PDF / E-mail Fotoklub I. gimnazije zajednički je odabrao ime – Perspektiva! Vizualni identitet i logo osmislio je naš maturant, učenik 4.a razreda, Ivo Skočić, a članovi kluba već se marljivo spremaju za tradicionalnu izložbu povodom Sudamje u suradnji s...